Rozkopana Mosina

PKP PLK okupuje Mosinę od lat. Do 30 września miały działać windy dla niepełnosprawnych na peronach. Nie działają. Rozkopana jest ulica Śremska i Kolejowa. Prace wloką się na Targowej. Terminy ich zakończenia po raz kolejny zostały przełożone. Na ulicy Łaziennej trwa budowa odwodnienia tunelu. Terminu zakończenia poszczególnych robót nikt nie potrafi wskazać.

8 komentarzy

 • Za Barwą 6 października 2017 o 21:50

  W latach 1853-1856 wybudowano linię kolejową Poznań-Wrocław.Przez trzy lata wykonano prawie 165 km torów, wybudowano 15 stacji, 380 m most przez Odrę oraz dziesiątki przejazdów drogowych itp. Biorąc pod uwagę technikę ówczesną i dzisiejszą ,to co się dzieje w Mosinie musi budzić zdumienie. Kiedyś słyszałem powiedzenie:”Ojciec porządny, matka porządna a syn kolejarz”.

 • Margo 5 października 2017 o 23:25

  Czy władze Mosiny nie potrafią ukarać firmy które skutecznie blokują Mosinę przez nieuzasadnione przedłużanie terminów realizacji inwestycji.

  • Zirytowana 6 października 2017 o 14:42

   A czy władze Mosiny coś to obchodzi? Mają pracę w centrum miasta, nigdzie sie nie śpieszą, co im za różnica, czy przejazdy funkcjonują albo czy tworzą się korki z powodu niepotrzebnie zamkniętego przejazdu? Władz to nie dotyczy! A zauważyliście, jak praca wre wszędzie? Jeślinawet dwóch macha łopatą, to kręci się przy nich siedmiu, którzy tylko łażą i nic nie robią. Na przejeździe w Luboniu to samo – winni jesteśmy my, czyli kierowcy samochodów, bo po co tyle jeździmy?

  • Bango 9 października 2017 o 21:07

   A w jaki sposób chce Pani ukarać PKP? przecież to państwo w państwie. Najlepsze jest to, że prace toczą się w obrębie przejazdów, które są w ich władaniu i co ma gmina zrobić? Absurd goni absurd…. tu nawet sam prezes nie pomoże.

 • Art 4 października 2017 o 14:51

  Co to ma być za wiadomość, przecież od dawna Wszyscy o tym wiedzą że Mosina jest rozkopana to żaden news – nic konkretnego i nic nowego z tego wideo nie wynika.

 • KONIEC ŻARTÓW 4 października 2017 o 13:51

  ta osoba o pseudo LL cytuje No i nie rozumiem co się podniecacie. Czekaliśmy 3 lata to poczekamy jeszcze parę miesięcy. Nikt nie umrze. ” chyba nie wie co mówi, od 3 lat obroty firm za przejazdem na Śremskiej spadły o połowę a ona pisze że mamy im spokojnie dać pracować !! żarty chyba !!!!!

 • AA 4 października 2017 o 10:52

  Powyższy komentarz napisał chyba ktoś kto nie mieszka za torami 🙁 i nie stoi codziennie tracąc czas w korkach i pod zamkniętym przejazdem na ul. Sowinieckiej. Prace na ul. Targowej wreszcie się rozpoczęły ale dopiero od tygodnia widać, że regularnie coś robią. Przejazd zamknięty kilka razy ostatnio od połowy sierpnia. Rano pod Szkoła Podstawową na ul. Topolowej korki niemiłosierne.

 • LL 4 października 2017 o 10:30

  No i nie rozumiem co się podniecacie. Czekaliśmy 3 lata to poczekamy jeszcze parę miesięcy. Nikt nie umrze. A nawet jezeli prace idą powoli bo pogoda obecnie nie do końca sprzyja prze deszcze to jakby nie patrzeć codziennie coś się dzieje. Więc po co biadolić.Dajcie im pracować w spokoju to będziemy mieli infrastrukturę na lata. Tylko ta winda to realny problem ale dalej nie wina budowlańców jako takich tylko pkp nie zrobiło ludziom uprawnień o czym wiecie bo robiliście o tym materiał


Dodaj komentarz

 • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.
 • * pola wymagane

Zobacz także