Czy drogówka oszukuje? Ciąg dalszy sprawy

Sprawa pana Marka Sicińskiego, który stara się przed sądem wykazać iż drogówka nierzetelnie wykonuje pomiary prędkości za pomocą wideorejestratorów nie znalazła swojego finału na wrześniowej rozprawie. Sąd odrzucił większość wniosków dowodowych w tej sprawie. Wśród nich był wniosek o przeprowadzenie eksperymentu procesowego mającego wykazać, czy możliwe jest przeprowadzenie prawidłowego pomiaru prędkości przez policjanta przy jednoczesnym prowadzeniu przez niego radiowozu z dużą szybkością. Oskarżyciel chciał jego odrzucenia z uwagi na fakt, iż może on być niebezpieczny. Sąd przyjął zarazem wniosek o podanie przez poznańską policję, czy w przedmiotowym radiowozie po zmianie opon była dokonywana kalibracja wideorejestratora. Zmiana opon, kół, czy akumulatora powoduje konieczność ponownej kalibracji urządzenia. Brak tej czynności może powodować nierzetelność pomiaru. Mówi o tym instrukcja obsługi urządzenia POLCAM, którą
oskarżony przedstawił na rozprawie. Co ciekawe, obrońca przedstawił sądowi również dowody na to, iż wideorejestrator, którym został ustrzelony pan Marek Siciński nie posiadał odpowiedniej homologacji wynikającej z przeglądów okresowych tego urządzenia. Media oraz publiczność z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie Sądu w tej sprawie.

4 komentarze

 • Lukasz 8 października 2017 o 11:34

  Bo sprawa jest fundamentalna, stoja tam gdzie mogą zarobić, a tam gdzie jest 50 czy 30 i napis szkoła nie bo nikt tam nie pojedzie 100, i po co zarobic w dzień 50xpo100zł jak na „dobrej” drodze można trzasnąc 50×500 i do tego pare sztuk prawo jazdy zabrać? Policja to biznes bezpieczeństwo to sprawa wtórna.

 • a się pytam 8 października 2017 o 10:05

  mam jedno pytanie dlaczego strony postępowania siedzą po nie właściwych stronach ?

 • łoli 1 października 2017 o 20:56

  gdyby policja nie polowała zachłannie na kasę użytkowników drogi (piesi i kierujący pojazdami) nikt by po sądach nie chodził. Ale skoro jesteśmy we własnym kraju przez utrzymywanie z własnych środków służby wiecznie nękani takie sytuacje będą miały miejsce jak próba udowodnienia że te narzędzia ścigania są niezgodne z przepisami na które się powołują.


Dodaj komentarz

 • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.
 • * pola wymagane

Zobacz także