Burmistrz zakazał budowy

Gmina Mosina zaprasza nowych mieszkańców do osiedlania się. Jednak nie wszystkim jest dane wybudować dom na zakupionej działce. Pani Małgorzata Rajkowska wraz z mężem ponad rok starali się o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy dla działki w Daszewicach. Bezskutecznie.
Dziwi decyzja burmistrza Mielocha, gdyż wcześniej po drugiej strony drogi przy której zlokalizowana jest działka państwa Rajkowskich mosińscy urzędnicy podzielili działki i wydali decyzje o warunkach zabudowy, a w około powstają domy bez podłączenia do kanalizacji i wody.
Mosiński magistrat nie miał wcześnie jednak problemu by bez planu miejscowego wydać decyzje o warunkach zabudowy dla tysiąca domów, także na terenach zalewowych w Czapurach, gdzie nie ma metra sieci kanalizacyjnej. Wkrótce także w Czapurach rozpocznie się budowa bloków, które będą podłączone do ogromnych przyblokowych szamb.

12 komentarzy

 • Małgorzata Rajkowska 9 maja 2017 o 11:06

  W naszym przypadku Burmistrz w lipcu 2016 roku poinformował nas, że według prawa Decyzja o WZ nam się należy, że spełniamy wszystkie wymogi niezbędne aby tę Decyzję, POZYTYWNĄ DLA NAS otrzymać.
  I ta burmistrzowska „mityczna kapeośka”  nie stanowiła dla Burmistrza i innych urzędów w Poznaniu żadnej przeszkody ! Wręcz przeciwnie – Burmistrz Mieloch zapewniał , że na pewno otrzymam wszystkie niezbędne uzgodnienia przy takim stanie prawnym naszej sprawy CO TEŻ NASTĄPIŁO – uzgodnienia zewnętrzne (z instytucji w Poznaniu) wszystkie mam.
  Pracownik Urzędu mosińskiego, z uprawnieniami i umiejętnościami, odpowiedzialny za sporządzanie decyzji o WZ sporządził projekt ( pozytywny dla mnie ) potem rozesłał do stosownych urzędów w Poznaniu: wszystkie wymagane prawem uzgodnienia mam … a jednak … prawo poszło spać a niektórzy zachowują się jakby to był prywatny folwark rządzony przez prywatnego właściciela.
  Gwarantuję, że Burmistrz potwierdzi moje wszystkie słowa bo wie, że tak było i zna prawdę – w przeciwnym wypadku byłby kłamcą i oszustem.

 • Mieszkaniec 7 maja 2017 o 19:24

  Pan Burmistrz Ryś się nie wypowiada, bo po prostu nie ma pojęcia o planowaniu, wszystko co mu podsuną to podpisuje, takie jest moje zdanie. Bardzo żałuję, że popierałem tego pana w wyborach, bo brak mu kompetencji i wiedzy i nie dotyczy to tylko tej sprawy z reportażu. Natomiast pan Mieloch zachowuje się jak by coś wiedział na temat KPOŚK, a nie ma pojęcia o tym programie. Używa skrótów bo chyba nie potrafi go rozwinąć . Informacyjnie dla Pana Mielocha i pewnie Rysia KPOŚK to : „Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych”.

 • Franek 28 kwietnia 2017 o 22:50

  Paranoja. Pani Rajkowska doniosła do Prokuratury o fałszowaniu dokumentów a sama pisze nieprawdę odnośnie posiadanego kredytu. Zadłużenie rośnie wraz ze zmianą kursu a Pani Rajkowska żyje zadłużeniem z 2008 r.

  • Tu Ziemia do Franka 8 maja 2017 o 21:33

   Poniżej fragment druku oświadczenie majątkowego:
   OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE RADNEGO GMINY
   Część A pkt.10 :
   10. Zobowiązania pieniężne o wartości powyżej 10.000 złotych, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki oraz warunki, na jakich zostały udzielone (wobec kogo, w związku z jakim zdarzeniem, w jakiej wysokości): …………………………………………… ……………………………………………………… …………………………….

   Kredyt „wobec kogo”, „w związku z jakim zdarzeniem” i „w jakiej wysokości” .
   „Franku – Paronoja” już działasz; Nie masz jak dokopać merytorycznie to wymyślasz coś o majątku. To zawsze jest chwytliwy temat. Teraz tylko trzeba jeszcze wpisać ile ma na koncie- jak mało, to kradnie i ukrywa kasę. Jak dużo to … może się uda poszczuć ludzi, że ona ma a oni nie. I tylko czekasz: chwycili lep czy nie ? Byleby tylko nie mówić o meritum. A meritum jest tragiczne dla burmistrza i Ty Franku o tym wiesz. I zadziwiająco dobrze się wgryzłeś w temat niczym prawdziwy … urzędnik Gminy Mosina.
   Uważasz, że złamała prawo – złóż doniesienie, tylko nie zapomnij o pozostałych radnych.

 • straszne 27 kwietnia 2017 o 11:17

  Kolejny bardzo stronniczy i nieobiektywny materiał.

  • Łukasz Kasprowicz 9 maja 2017 o 09:53

   Możesz powiedzieć dlaczego Twoim zdaniem reportaż jest nieobiektywny? Dziękuję

 • Zosia 27 kwietnia 2017 o 08:57

  Po obejrzeniu tego materiału nasunęło mi się kilka pytań:
  1. dlaczego w materiale zabrakło wypowiedzi Pana Burmistrza Rysia w tej sprawie ( przecież to on ma ostatnie zdanie we wszystkich kwestiach Gminy) 2. skoro nadużycia wykazywano już w 2014 roku to dlaczego Radni nie sprawdzili poprawności funkcjonowania danego referatu ( o ile się nie mylę to Pani Rajkowska jest radną Gminy Mosina obecnej kadencji), czy Rada nie ma takich możliwości?
  3.Czy jest więcej takich przykładów?
  A z drugiej strony to czy Pani radna nie próbuje wymóc w ten sposób na burmistrzu własnych korzyści???

  • Łukasz Kasprowicz 9 maja 2017 o 10:03

   W materiale występuje pan Mieloch, bo w zakresie jego kompetencji jest planowanie przestrzenne, a więc i sprawy z zakresu wydawania decyzji o WZ. Przykładów o zakazie budowy jest więcej i to w terenach już zabudowanych, nawet na działkach budowlanych, które sprzedała gmina.! O WZ może wystąpić każdy. Nawet radny/radna. Jak pokazuje przykład- radnym nie jest łatwiej.Osobę z referatu planowania o której mówi pani Rajkowska, obecne władze uczyniły kierownikiem tegoż referatu.

  • Małgorzata Rajkowska 9 maja 2017 o 10:57

   Zosia – bardzo trafnie postawione pytania.
   Odnośnie „korzyści własnych”;
   tu nie ma „WŁASNYCH KORZYŚCI”. Każdy obywatel ma prawo złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy a OBOWIĄZKIEM !!! Burmistrza jest wydać tę decyzję w ustawowym terminie.
   Oczywiście zależy mi żeby zrealizować swoje plany. To chyba jest normalne i oczywiste.
   Nie powinno być tak, że mieszkaniec jest zmuszony wynajmować kancelarię prawną, pełnomocnika, prawnika … w celu wymuszenia na Burmistrzu przestrzegania prawa !!! Większości na to nie stać, nie mają głowy do tego i nie mają też wiedzy. I mają prawo nie wiedzieć – to Burmistrz powinien stać na straży praworządności i przestrzegania prawa.
   Na temat możliwości kontroli” poprawności funkcjonowania referatu”- chodzi o referat Planowania Przestrzennego, w którym kierownikiem jest pani Michalina Szeliga, na temat „dlaczego zabrakło wypowiedzi Burmistrza Jerzego Rysia” oczywiście również udzielę odpowiedzi. Muszę poszukać w protokołach wypowiedź pana Mielocha gdy na sesji prosił, apelował żeby nie kontrolować … A chcę zacytować, żeby potem nie pociągnięto mnie do odpowiedzialności. Już są wpisy, ze podaję nieprawdę 

 • Użytkownik od lat 26 kwietnia 2017 o 23:18

  No niestety taki trend w „polityce” – ludzie są bezradni na łamanie prawa przez władców tej gminy … przez „wielkich tego świata” Pana Rysia i Mielocha

 • Nowy 26 kwietnia 2017 o 21:45

  Czyli ta Pani jest (bez)radna…. tak jak Pan redaktor


Dodaj komentarz

 • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.
 • * pola wymagane

Zobacz także